Поврзи се со нас

Гостивар

Избрани концесионери за изградба на 3 катни гаражи во Гостивар

Објавено

на

Швајцарска и гостиварска фирма ќе градат катни гаражи во Гостивар. Општинскиот Совет на денешната седница го изгласа решението за избор на најповолна понуда, според кое концесијата за изградба на три катни гаражи, по моделот јавно-приватно партнерство, се доделува на компаниите GLOBAL IMMOBILIEN GMBH – Швајцарија и ГЕРТАШ ДООЕЛ Гостивар.

„По спроведента постапка со јавен оглас за доделување на концесија за изградба на три катни гаражи спроведена со одлука на Совет на Општина Гостивар и со решение за формирање на комисија, Комисијата објави оглас.  По крајниот рок за поднесување на понуди 17 август, Комисијата изврши јавно отварање на понудите. По целосна евалуација на доставените понуди и извештајот за текот на Е-аукцијата, Комисијата изготви предлог-решение за најповолните понудувачи.“, образложи Башким Асани, од канцеларијата за локален економски развој.

Предвидени се три катни гаражи со локации близу болницата, градскиот парк и Кејот на Вардар.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 2 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 4 недели

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена