Поврзи се со нас

Локални избори 2022

Изјава на Рената Елези, кандидат за градоначалник на Гостивар од ДПА

Објавено

на

„Изјавата ја давам откако го остварив своето право на глас, на гласачко место во училиштето во Бањица. Сметам дека сите граѓани треба да го направат истото, да излезат и да гласаат на Локалните избори. Верувам дека ќе имаме фер и демократски избори, тоа е најважно. Нека победи најдобриот“, изјави кандидатката за градоначалник на Гостивар од ДПА, Рената Елези, по гласањето на денешните избори.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена