fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Изјава на Талат Џафери, претседател на Собрание

Објавено

на

Претседателот на Собранието, Талат Џафери своето право глас го оствари утрово, на избирачко место во родното Форино. Ја пренесуваме неговата изјава за медиумите, дадена по гласањето.

„За разлика од Референдумот, овој пат ме има на избирачкиот список, тоа го проверив и претходно. Значењето на излегување на избори е од аспект што правото на избор е темелна вредност и право на секој граѓанин, кој треба да ја искористи можноста да биде избран или да бира. Претседателската функција е во насока на обезбедување на стабилност на политичкиот живот во една земја. Очекувам процесот да тече мирно и фер, како што и започна. На кандидатите им посакувам среќа, кој и да биде победник, односно тој што ќе добие мнозинство гласови.“, изјави Џафери.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 4 часа

Видео упатство: Како ученикот да се најави на Платформата за далечинско учење

Занимливостипред 7 часа

Секогаш е интересно да научите нешто ново за себе – Занимливости за човековата психа

Гостиварпред 10 часа

Во регионот на Гостивар 6 оздравени, 3 нови случаи, 1 починат, во земјава 148 новозаразени со ковид

Македонијапред 10 часа

Грантови од 3.000 до 10.000 евра ќе добијат рестораните за свадби

Македонијапред 10 часа

Премиерот Заев најави 31 мерка за поддршка на стопанството и граѓаните

Гостиварпред 11 час

Празничниот викенд за 11 Октомври ќе биде „Викенд без ДДВ“ и ќе важи за домашни производи и ИТ опрема до 500 евра

Гостиварпред 14 часа

Возачите во Гостивар крајно недисциплинирани – 101 казна во акцијата на МВР

Гостиварпред 16 часа

„Кокошка“ со награда за најдобра претстава на фестивалот „Отело“ во Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!