Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Изјава на Весел Мемеди, претседател на НДП и потпретседател на Собрание

Откако го оствари гласачкото право на Претседателските избори 2019, на избирачко место во селото Чајле, претседателот на НДП и потпретседател на Собранието ја даде следната изјава за медиумите:

„Знаете дека во јуни чекаме датум за преговори со ЕУ и претпоставувам дека овие Претседателски избори ќе бидат последен тест пред структурите на Европа дека сме подготвени да бидеме дел од еврпското семејство. Нека биде изборниот ден, ден на кој сите ние ќе му се радуваме. Веруваме дека идниот претседател на државата ќе биде човек што доследно ќе може да ја претставува Република Северна Македонија, не само внатре, туку и надвор од границите“, изјави Мемеди.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!