Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Излезноста до 13 часот во Гостивар изнесува 8,18%

Државната изборна комисија ги објави податоците за излезноста на гласачите во вториот круг на Претседателските избори 2019, до 13 часот.

На избирачките места во Општина Гостивар, до 13 часот на гласање излегле 6.498 гласачи, што е 8,18 % од вкупно запишаните во избирачкиот список. Сите избирачки места, 121, утрово беа отворени навреме и изборниот процес до сега тече непречено.

Излезноста на државно ниво до 13 часот, според информациите од ДИК е околу 21%.

 

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!