fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Излезноста до 13 часот во Гостивар изнесува 8,18%

Објавено

на

Државната изборна комисија ги објави податоците за излезноста на гласачите во вториот круг на Претседателските избори 2019, до 13 часот.

На избирачките места во Општина Гостивар, до 13 часот на гласање излегле 6.498 гласачи, што е 8,18 % од вкупно запишаните во избирачкиот список. Сите избирачки места, 121, утрово беа отворени навреме и изборниот процес до сега тече непречено.

Излезноста на државно ниво до 13 часот, според информациите од ДИК е околу 21%.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!