Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Излезноста на изборите во општина Гостивар до 13 часот е 10,95%

На Претседателски избори 2019, во општина Гостивар до 13 часот гласале 8.612 гласачи, или 10,95% од вкупниот број на гласачи. Државната изборна комисија објави дека овие податоци се однесуваат на обработени податоци од 120 избирачки места, од вкупно 121, колку што ги има на подрачјето на Гостивар.

Изборниот процес до сега минува без нарушувања на јавниот ред и мир и нема пријави за нерегуларности.

Избирачките места остануваат отворени до 19 часот. Право на глас во општина Гостивар имаат 79.441 гласач.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!