Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Излезноста на изборите во општина Гостивар до 13 часот е 10,95%

На Претседателски избори 2019, во општина Гостивар до 13 часот гласале 8.612 гласачи, или 10,95% од вкупниот број на гласачи. Државната изборна комисија објави дека овие податоци се однесуваат на обработени податоци од 120 избирачки места, од вкупно 121, колку што ги има на подрачјето на Гостивар.

Изборниот процес до сега минува без нарушувања на јавниот ред и мир и нема пријави за нерегуларности.

Избирачките места остануваат отворени до 19 часот. Право на глас во општина Гостивар имаат 79.441 гласач.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!