fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Изложба на декорирани јајца во ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар

Објавено

на

Во гостиварското основно училиште „Гоце Делчев“ традиционално, во пресрет на велигденските празнувања се организираше ликовна работилница и изложба на декорирани јајца.

На работилницата, учениците имаа можност да ја покажат својата креативност и умешност во создавање на интересни бојадисани јајца со најразлични техники и материјали за декорирање.

Изработките на учениците ги оценуваше комисија и оние кои беа прогласени за најоригинални креации добија пофалници и пригодни подароци.

Настанот има и хуманитарен карактер, а акцијата ќе се спроведе преку Црвениот Крст.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!