Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Изложба на декорирани јајца во ОУ „Гоце Делчев“ во Гостивар

Во гостиварското основно училиште „Гоце Делчев“ традиционално, во пресрет на велигденските празнувања се организираше ликовна работилница и изложба на декорирани јајца.

На работилницата, учениците имаа можност да ја покажат својата креативност и умешност во создавање на интересни бојадисани јајца со најразлични техники и материјали за декорирање.

Изработките на учениците ги оценуваше комисија и оние кои беа прогласени за најоригинални креации добија пофалници и пригодни подароци.

Настанот има и хуманитарен карактер, а акцијата ќе се спроведе преку Црвениот Крст.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!