Поврзи се со нас

Вести

Измама: Хакирале мејл и фејсбук и украле 600 евра

Објавено

на

Педесет и петгодишен жител на гостиварско Чајле, вчера во полиција пријавил компјутерска измама од засега непознати сторители.

Според наведеното, лицата ја искористиле неговата електронска адреса и фејсбук профил и од двајца негови пријатели од кои едниот вработен во Германија, успеале да  извлечат 600 евра. Измамниците ги пишувале пораките во негово име потенцирајќи дека итно им се потребни парични средства.

За измамата пријавителот дознал откако едниот од измамените му се јавил да го праша дали ги добил бараните пари.

Од полицијата соопштуваат дека пеземаат мерки и активности за целосно расветлување на пријавеното и за откривање на сторителите.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Македонијапред 4 недели

За храна и сметки потребни најмалку 49.384 денари

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена