Поврзи се со нас

Гостивар

Измама: Платил над 1.000 евра за спална соба во фирма од гостиварско, но не ја добил нарачката

Објавено

на

Вчера (25.12.2022) во 11.20 часот во Полициското одделение Групчин, 51-годишен жител на тетовско село пријавил дека бил измамен од сопственик на правно лице за производство на мебел од гостиварско село.

„Според пријавеното, на 10.09.2022 тој се договорил со лицето да му направи спална соба, по што потпишале договор и веднаш му дал капар од 400 евра, а после тоа во два наврати му дал уште 700 евра. Како што е пријавено, до моментот на пријавувањето, лицето не ја доставило нарачката и не му се јавувало на телефонските повици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, информира МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена