Поврзи се со нас

Гостивар

Измамен гостиварец: Уплатил аранжман за Турција, останал и без одмор и без пари

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (21.07.2022) во 19.30 часот во Полициската станица Гостивар, 36-годишен маж од гостиварско село пријавил дека бил измамен од 36 годишниот М.К. од Скопје, сопственик на туристичка агенција од Скопје за сума од 1500 евра и 500 швајцарски франци.

Според пријавеното, на 18.05.2022 резервирал термин за одмор во Турција за 13.07.2022, по што со нотарски договор му ги дал парите. Како што е пријавено, М.К. нуту му резервирал термин за одмор, ниту пак ги вратил парите.

Се работи на расчистување на случајот, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена