fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Измамен гостиварец останал без својот џип

Објавено

на

Лице од Охрид со измама си ќарило џип од наивен гостиварец. Случајот бил пријавен во полиција вчера од каде соопштуваат дека работат на расветлување на сите поединости.

Според информациите од СВР Тетово, четириесет и едногодишен гостиварец,  пријавил измама од 29-годишен охриѓанец. Тој навел дека, со лицето во март минатата година усно се договориле во рок од еден месец да му монтира прозорци на објект, лоциран на улица „Панче Поповски“ во Гостивар.

Како надоместок за монтирањето на прозорците му го дал неговиот џип „Вранглер седан“, чија вредност ја процениле на 12 илјади евра. Но, и по изминати повеќе месеци охриѓанецот не му ги монтирал прозорците, ниту му го вратил џипот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!