Поврзи се со нас

Гостивар

Измамени гостиварци: Жена од Тетово им зела по 1.000 евра за германска виза

Објавено

на

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 41-годишна жена од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „измама“.

„Во текот на 2022 и февруари 2023 година, пријавената остварила средба со две лица од Гостивар и гостиварско и од нив земала по 1.000 евра под изговор дека може да им посредува за добивање работна виза во Германија. Таа не им обезбедила визи и не им ги вратила парите, а откако била пријавена, полициски службеници ја лишиле од слобода и ѝ е поднесена пријавата.“, извести МВР.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена