Поврзи се со нас

Гостивар

Измамникот од Кочани осомничен дека силувал девојче во Гостивар е во притвор

Објавено

на

Триесет и седумгодишниот кочанчанец кој лажно се претставувал како оџа и сексуално искористил деветгодишно девојче се наоѓа во 30 дневен протвор. Тој е осомничен за две кривични дела „полов напад врз дете“ и „измама“. Двајца гостиварци се приведени под сомнение дека заедно со него учествувале во измама.

Полицијата соопшти дека вчера (6 декември) околу 15.10 часот на улица.„Борче Јовановски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Е.И.(32) и С.А,(24) двајцата од Гостивар, поради сомнение дека заедно со Р.Л.(37) од Кочани извршиле „измама“. По документирање на случајот против двајцата изготвен е поднесок.

Во врска со Р.Л., истиот ден во 14.25 часот, 29-годишна гостиварка пријавила дека Р.Л. на 23/24 ноември годинава, извршил обљуба на нејзината малолетна ќерка. Со соодветен поднесок за „измама“ и „полов напад врз дете“ Р.Л. е изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар, кој му определил мерка притвор од 30 дена, по што  бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Скопје“ во Скопје за издржување на притворот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Локални избори 2022пред 8 часа

Мевмед Џафери: Неуморно ќе работиме, ќе ја промениме сликата за безидејноста!

Локални избори 2022пред 8 часа

Петровска: Со Медат Куртовски, Маврово и Ростуше ќе продолжи да се развива

Македонијапред 10 часа

УХМР најавува локални поројни врнежи во ноќните часови, времето нестабилно и утре

Македонијапред 10 часа

Мигрант влегол во приколка од гостиварски камион, возачот слушнал звуци па викнал полиција

Гостиварпред 13 часа

Ја нападнал сопругата, завршил во ПС Гостивар

Вестипред 14 часа

Од утре почнува Богородичниот пост

Македонијапред 15 часа

Во Тетово потпишан договорот за фабриката за производство на електрични автомобили e.GO

Македонијапред 17 часа

На Табановце и Пелинце се чека околу два часа

Здравје и убавинапред 18 часа

Што е она што всушност предизвикува мигрена?

Македонијапред 20 часа

Нема мајмунски сипаници во земјава, внимателно се следи состојбата во светски рамки

Вестипред 1 ден

Небесен спектакл – Метеорскиот дожд Персеиди вечерва го достигнува пикот

Гостиварпред 1 ден

Состанок во Гостивар: Да нема инциденти на спортските натпревари

Гостиварпред 2 дена

Контроли на патиштата Гостивар-Тетово-Скопје и Гостивар-Кичево

Што, како, каде?!пред 2 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Гостиварпред 2 недели

„Диви трки” на патот Тетово-Скопје: Учествувале момчиња од Гостивар, Тетово и Скопје

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 1 недела

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 6 дена

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Македонијапред 2 недели

Судир на две возила на патот Маврови Анови-Дебар, повеќе лица повредени меѓу кои и малолетник

Гостиварпред 2 недели

Усмртен 52 годишен маж при групна тепачка во Гостивар

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 5 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 2 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 4 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Mashtruesi nga Koçani i dyshuar se ka përdhunuar vajzë në Gostivar është në paraburgim

Објавено

на

Tridhjetë e shtatë vjeçari nga Koçani i cili  лrrejshëm është prezentuar si hoxhë dhe seksualisht ka abuzuar vajzë nëntëvjeçare   gjendet në paraburgim 30 ditor. Ai dyshohet për dy vepra, “sulm seksual ndaj fëmijës” dhe “mashtrim”. Dy persona nga Gostivari janë ndaluar nën dyshimin se kanë marrë pjesë në mashtrim me të.

Policia ka njoftuar se dje (6 dhjetor) rreth orës 15:10 në rrugën “Borçe Jovanovski” në Gostivar, zyrtarë policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme Gostivar kanë arrestuar E.I. (32) dhe S.A., (24) të dy nga Gostivari, për shkak për dyshimin se së bashku me R.L. (37) nga Koçani kanë kryer “mashtrim”. Pas dokumentimit të çështjes ndaj të dyve, u përgatit parashtresë.

Lidhur me R.L, të njëjtën ditë në ora 14.25, një grua 29 vjeçare nga Gostivari ka raportuar se R.L. më 23/24 nëntor të këtij viti ka kryer marrëdhënie seksuale me vajzën e saj të mitur. Me parashtresë përkatëse për “mashtrim” dhe “sulm seksual ndaj fëmijës” R.L. Ai është sjellë para gjyqtarit në procedurë paraprake në Gjykatën Themelore në Gostivar, i cili i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh, pas së cilës i njëjti është dërguar në IEVP Burgu “Shkup” në Shkup për vuajtje të paraburgimit.

Популарно изминативе 100 дена