fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Изминатово деноноќие во Полог изречени 75 казни за неносење маска

Објавено

на

Според статистиката на Секторот за внатрешни работи Тетово, во текот на изминатото деноноќие, за периодот (8.11./9.11.) за неносење заштитни маски на вкупно 75 лицa (ТЕ-37 и ГВ-38) изготвени им се прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Во овој период на тетовско-гостиварското подрачје на 56 (ТЕ) и 67 лицa (ГВ) изготвени им се нови решенија за изолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, а контроли им биле извршени на ТЕ-1476 и ГВ-523 лица со вакви решенија и при тоа  не било констатирано непочитување на решенијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!