fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Изнесување на миленичињата во полициски час дозволено од 22 до 23 часот

Објавено

на

Забраната и посебниот режим на движење, од денес (6 април) до 20 април ќе почнуваат во 20 часот.

Согласно владината одлука, во време на полициск час сите граѓани кои живеат во станбени објекти за колективно домување и што имаат домашни миленичиња (куче) ќе може да ги изнесуваат надвор од своите домови во вечерните часови во периодот од 22  до 23 часот, најмногу до 100 метри од објектот во кој живеат.

Останува на сила, строгата забрана за групирање на повеќе од четворица граѓани.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!