fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Известување: Во недела Гостивар без вода

Објавено

на

Гостивар ќе остане без вода во недела (25.12.2016). Прекинот во водоснабдувањето на градот се должи на изведување на работите за поврзување на новиот резервоар за вода за пиење во село Вруток со главниот водоводен систем, соопштуваат од гостиварската локална самоуправа.

Вода во неделата нема да има во периодот од 8 часот наутро до 22 часот навечер.

Од раководството на Општина Гостивар и од управата на Јавното претпријатие “Комуналец”, бараат извинување и разбирање од страна на граѓаните со оглед на тоа дека се работи за проект за подобрување на водоснабдителниот систем.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!