Поврзи се со нас

Спорт

Извлечена жрепката за Лига Европа

Објавено

на

Со жрепка попладнево во Монте Карло е одреден составот на групите во второто по ранг европско клупско натпреварување во организација на УЕФА, Лига Европа.

Англиски Вест Хем се најде во групата А заедно со грчки Олимпијакос, германски Фрајбург и српскиот претставник ТСЦ, а силни противници се најдоа и во групата Б во која ќе играат Ајакс, Олимпик Марсеј, Брајтон и АЕК.

Натпреварите од првото коло ќе се играат на 21 септември, а финалето на е 22 мај во Даблин.

Лига Европа, групи:

Група А – Вест Хем, Олимпијакос, Фрајбург, ТСЦ Бачка Топола
Група Б – Ајакс, Олимпик Марсеј, Брајтон, АЕК
Група Ц – Глазгов Ренџерс, Бетис, Спарта Прага, Арис Лимасол
Група Д – Аталанта, Спортинг, Штурм, Раков
Група Е – Ливерпул, Ласк, Унион Сент Жил. Тулуз
Група Ф – Виљареал, Рен, Макаби, Панатинаикос
Група Г – Рома, Славија Прага, Шериф, Сервет
Група Х – Баер Леверкузен, Карабах, Хакен, Молде.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 недела

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 1 недела

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 3 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена