Поврзи се со нас

Вести

Извлечени двојките за првото коло од 2 МФЛ: ФК Гостивар дома со Охрид, ФК Вардар Форино на гости со Дрита

Објавено

на

    Со ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија беше одреден распоредот на натпревари за Втората македонска фудбалска лига за сезоната 2020/2021, која започнува на 22 август.

    Втората лига како и години наназад е поделена на Исток и Запад, во која по 10 екипи од двете лиги ќе борат за првото место кое води директно во Првата лига и втората позиција која води во бараж.

    Тетекс, ФК Гостивар, Лабуништа, Вардар Форино, Велзерими 77, ФК Дрита, Кораб, Охрид-Лихнидос, ФК Скопје и екипата на Велешта која е новајлија во лигата се екипите кои ќе се натпреваруваат во Втора МФЛ – Запад.

    Двата гостиварски претставници кои ќе настапуваат во оваа лига, ги добија своите противници со кои ќе се сретнат на отварањето на сезоната. ФК Гостивар во првото коло го пречекува тимот на Охрид-Лихнидос, додека Вардар од Форино му гостува на екипата на Дрита во Боговиње.

    Во Втората Македонска фудбалска лига – Исток ќе се натпреваруваат екипите на: ФК Победа, Кит-Го, САСА Каменица, Брегалница, Плачковица, ФК Тиквеш, Кожув, Осогово и екипите на ФК Росоман и Слога Виница кои се пласираа од третата лига.

    Целосниот распоред за Втора МФЛ – Запад може да го погледнете ТУКА, распоредеот на Втора МФЛ – Исток, ТУКА.

    Сподели на:
    Остави коментар

    Leave a Reply

    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement
    Advertisement

    Анкета:

    Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

    Advertisement
    Advertisement
    Локални избори 2021пред 4 часа

    Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

    Локални избори 2021пред 5 часа

    ДИК ги соопшти конечните резултати, во вториот круг ќе се гласа во 44 општини

    Гостиварпред 8 часа

    Гостиварската полиција вчеравечер приведе две лица

    Спортпред 9 часа

    КК Гостивар денеска од 18 часот ќе го нагости Работнички

    Здравје и убавинапред 9 часа

    Тиква – кралица на есента со импресивни придобивки за здравјето

    Македонијапред 10 часа

    Се празнува Денот на македонската револуционерна борба

    Локални избори 2021пред 11 часа

    ДИК ќе ги соопшти конечните резултати од првиот круг на локалните избори

    Гостиварпред 1 ден

    Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

    Гостиварпред 1 ден

    411 новозаразени со корона во земјава во последното деноноќие

    Вестипред 1 ден

    Вештачката интелигенција во борбата против смртоносните вируси

    Гостиварпред 1 ден

    Основниот суд Гостивар ги отвора вратите за граѓани, студенти и ученици по повод Европскиот ден на правдата

    Македонијапред 1 ден

    ЗНМ: Надлежните итно да постапат за нападите врз новинари, креираната атмосфера е предупредувачка и мора веднаш да престане

    Гостиварпред 1 ден

    25 годишна девојка приведена и задржана во ПС Гостивар

    Вестипред 1 недела

    КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

    Гостиварпред 5 дена

    Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

    Гостиварпред 2 недели

    Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

    Гостиварпред 2 недели

    Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

    Гостиварпред 2 недели

    Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

    Локални избори 2021пред 1 недела

    Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

    Гостиварпред 2 недели

    Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

    Локални избори 2021пред 1 недела

    Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

    Македонијапред 1 недела

    Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

    Гостиварпред 6 дена

    Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

    Гостиварпред 4 дена

    DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

    Локални избори 2021пред 2 недели

    Бејта: Градоначалникот во заминување прави диви депонии и илегален бизнис со отпадот

    Гостиварпред 1 недела

    Во Гостивар приведена млада жена заради агресија и закани кон сопругот

    Локални избори 2021пред 2 недели

    Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

    Спортпред 2 месеци

    КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

    Спортпред 5 месеци

    ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

    Гостиварпред 5 месеци

    Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

    Гостиварпред 5 месеци

    Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

    Гостиварпред 5 месеци

    Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

    Гостиварпред 6 месеци

    Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

    Гостиварпред 8 месеци

    На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

    Гостиварпред 9 месеци

    Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

    Спортпред 1 година

    На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

    Спортпред 1 година

    На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

    Гостиварпред 1 година

    ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

    Спортпред 1 година

    Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

    Отворени работни места во Полог:

    Популарно изминативе 100 дена

    error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!