fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Извлечени групите во ЛШ – Првите натпревари на 18 септември

Објавено

на

Комплетирани се групите во Лигата на Шампиони во новата сезона. Познат е точниот распоред на сите мечеви во групната фаза. Оваа сезона, за прв пат, натпреварите ќе бидат поделени во две временски зони – од 18.55 до 21.00 часот.

Вкупно 32 екипи ќе се борат за титулата Европски првак, сите екипи имаат претходно учество во ова натпреварување, освен екипата на Црвена Ѕвезда која е дебитант, прв пат ќе има можност да биде дел од ова елитно натпреварување во сезоната 2018/2019.

Група А: Атлетико Мадрид, Борусија Дортмунд, Монако, Клуб Бриж.
Група Б: Барселона, Тотенхем, ПСВ, Интер.
Група Ц: ПСЖ, Наполи, Ливерпул, Црвена ѕвезда.
Група Д: Локомотив Москва, Порто, Шалке, Галатасарај.
Група Е: Баерн Минхен, Бенфика, Ајакс, АЕК.
Група Ф: Манчестер сити, Шахтјор Доњецк, Лион, Хофенхајм.
Група Г: Реал Мадрид, Рома, ЦСКА Москва, Плзењ.
Група Х: Јувентус, Манчестер јунајтед, Валенсија, Јанг бојс.

Натпреварите од првото коло во групната фаза ќе се одиграат на 18 и 19 септември.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Гостиварпред 4 недели

Гостиварка го пријавила партнерот за напад и обљуба

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!