Поврзи се со нас

Гостивар

Јулијана Златаноска победи на „Вешта жена 2022“ во Гостивар

Објавено

на

Јулијана Златаноска ја понесе титулата „Вешта жена“ на Гостивар за 2022-ра година, на истоимената манифестација што се одржа вчера. Победата ја освои за трпезата која ја подготви за оваа прилика и со која се претстави, насловена како „Шумска ноќ“. На трпезата преку предјадење, главно јадење и десерт, како и декоративните елементи, беше доловена атмосфера на природа и шумски предели.

Златаноска ќе го преставува Гостивар на републичкиот натпревар Вешта жена.

Како што веќе објави Gostivarpress.mk вчерашното беше 10-то издание на Вешта жена од возобновувањето на манифестацијата и активно организирање на настанот во Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 10 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 13 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 14 часа

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 16 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 17 часа

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 18 часа

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Гостиварпред 19 часа

Објавен конкурсот-Во средните училишта во Гостивар околу 1.300 слободни места

Вестипред 20 часа

Покренато обвинение против Доналд Трамп – Прв поранешен претседател на САД кој е кривично гонет

Гостиварпред 20 часа

Викенд временска прогноза

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена