fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Јувентус го промени својот грб

Објавено

на

Италијанскиот шампион Јувентус свечено во Торино го претстави новиот грб и визуелен идентитет на клубот.

Преседникот на Старата дама Андреа Ањели на свеченоста кажа дека клубот работел цела година на новиот амблем.

“Претходниве години пробувавме да дознаеме што посакуваат новите пазари.. Новиот грб на Јувентус е начин на живот. Новиот грб означува чувство на припадост на едно движење и истовременo го претставува нашиот стил кои најдобро не опишува какви сме. За да растеме мораме да победуваме, но мораме и да ги следиме модерните трендови како би еволуирале како сериозен клуб”.- Ањели

Редизајн на грбот Јувентус има напревено повеќе пати, но ова е прв пат да се одстапи од традицијата и измени првичниот грб од 1897. Првичните реакции на навивачите не се баш позитивни.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!