Поврзи се со нас

Вести

“КАКО СЕ РОДИ ГОСТИВАРСКАТА КОШАРКА 2017” – Бура од емоции, аплаузи, солзи.. (фото галерија)

Објавено

на

Денешниот натпревар што КК Гостивар го одигра на домашен терен против КК Куманово го одбележа еден незаборавен момент кој предизвика бура од емоции во гостиварската спортска сала. На големо задоволство на тимот и целата гостиварска јавност, во публиката беа хероите од фељтонот “КАКО СЕ РОДИ ГОСТИВАРСКАТА КОШАРКА” кошаркари од првата петорка на клубот, дојдени да ги бодрат “бело-сините” и да се потсетат на времето кога и самите биле дел од магијата под кошот: Петар Илоски, Добривоје Лазарески и Војо Тримчески. Не беа заборавени и останатите кошаркари од првата кошаркарска екипа Милош Ѓурчиноски, Петко Наумчески, Симе-Лиса кои заиграа 1954 година.

Од Управата на КК Гостивар добија благодарници, а публиката својата почит ја покажа со силен повеќеминутен аплауз. Повторното излегување на терен пред гостиварската публика не ги остави рамнодушни некогашните кошаркари, видно возбудени и среќни не можеа да ги сокријат емоциите и солзите.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Тема: ПЕНЗИОНЕРИ | Гостинка: Живка Матевска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 9 минути

Земјата денес може да биде погодена од геомагнетна бура

Македонијапред 37 минути

Мухамед Зеќири казнет со 2,5 години затвор

Македонијапред 2 часа

Светски ден за борба против СИДА, годинава во земјава 46 нови случаи

Македонијапред 3 часа

Лавров: Луѓето во Македонија имаат целосно право да бидат еднакви во сите активности на нашиот заеднички континент

Гостиварпред 4 часа

Голомразица и ризик од одрони на патиштата кон Стража, Маврово и по долината на Радика, апел за особена внимателност

Македонијапред 6 часа

Проверете го броилото да се осигурате дали имате дневна евтина струја

Гостиварпред 7 часа

Викенд временска прогноза

Вестипред 19 часа

Русија ги забрани активностите на ЛГБТ и ги прогласи за „екстремистички“

Здравје и убавинапред 20 часа

Спиење со чорапи: како влијае на нашето здравје и како помага?

Што, како, каде?!пред 4 недели

Fast food ‘Smile’ нова сендвичара во Гостивар која ги развеселува сите сетила

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се одбележат 100 години од раѓањето на еден од најголемите херои на Македонија, Чеде Филиповски – Даме

Гостиварпред 4 недели

Здружението „Д-р Трајче Нешковски“ и Општина Гостивар заедно за поддршка на децата со попреченост

Гостиварпред 4 недели

Протест на пензионери во Гостивар: Не може да се опстане со 10-12 илјади денари пензија!

Гостиварпред 4 недели

Семејството е во криза, се‘ повеќе разводи во Гостивар, бракови се растураат како кула од карти

Гостиварпред 1 недела

Потресувачки случај на самоповреда и напад во семејство во гостиварско, четири лица пренесени во болница

Гостиварпред 4 недели

Полицијата на средба со ловечките друштва од Гостивар, Чегране и Врапчиште

Гостиварпред 7 дена

Гостиварката Тамара со број 6, почна гласањето за Јуниор Евросонг

Гостиварпред 3 недели

Во еден по полноќ во Гостивар приведена девојка оти нарушила ред и мир

Гостиварпред 3 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 4 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 4 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 4 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 4 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 4 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 5 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 5 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Advertisement
.

Популарно изминативе 100 дена