fbpx
Поврзи се со нас

Занимливости

Како ви звучи? Машина што ги дипли алиштата наместо вас

Објавено

на

Foldimate е името на најновиот апарат за домаќинство кој најмногу треба да ги израдува домаќинките. Многу е веројатно дека му доаѓа крајот на бескрајното и здодевно диплење на алишта. Foldimate e апарат или робот кој функционира на многу едноставен начин, треба само да му се подаде ПАРТАЛОТ без разлика дали се кошули, панталони, маица или крпа и за неколку секунди ги вади здиплени во идеална линија.

Привите апарати ќе бидат испорачани во втората половина во 2019 година. Моментално на пазарот се нудат во предпродажба по цена од 980 долари.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!