Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Каква е временската прогноза за Гостивар за оваа работна недела?

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи.

Според метеоролошките прогнози, денес (понеделник) претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, додека во попладневните часови се очекува пороен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 27 степени.

Слично време не` очекува и во наредните денови, до петок. Претпладне Сонце со малку облаци, додека попладне и навечер нестабилност, дожд со услови за невреме. Утринската температура ќе биде 16, додека дневната ќе достигне 26 степени. УВ зрачењето ќе биде со индекс 7.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!