Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Каква е временската прогноза за Гостивар за оваа работна недела?

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи.

Според метеоролошките прогнози, денес (понеделник) претпладне ќе биде сончево и топло со умерена облачност, додека во попладневните часови се очекува пороен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 16 до 27 степени.

Слично време не` очекува и во наредните денови, до петок. Претпладне Сонце со малку облаци, додека попладне и навечер нестабилност, дожд со услови за невреме. Утринската температура ќе биде 16, додека дневната ќе достигне 26 степени. УВ зрачењето ќе биде со индекс 7.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!