Поврзи се со нас

Гостивар

Какви временски услови не‘ очекуваат неделава?

Објавено

на

Времето денеска (понеделник) ќе биде променливо облачно со локален дожд, а на планините претежно во западните и северните делови со слаб снег. Кон крајот на денот и во текот на ноќта поради значително заладување, во северните делови ќе има услови за снег и на пониските места. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, а на североистокот ветерот ќе биде северен. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 1 до 10 степени.

Во вторник ќе има преодно стабилизирање на времето, додека во среда се очекуваат нови врнежи од дожд, на места пообилни, а на планините и на повисоките места од снег. Од четврток ќе има значителен пораст на температурите при што се очекува максималната дневна да достигне 16 степени.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена