Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво ќе биде времето оваа работна недела во јули?

Оваа работна недела, временските услови ќе не потсетат дека сме на среде лето. Времето во целиот регион ќе биде сончево и топло.

Денеска е понедалник, 22 јули, 203-тиот ден во годината. Сонцето изгреа во 5 часот и 20 минути, а ќе зајде во 20 часот и 5 минути. Минималната температура измерена утрово беше 16 степени, максималните дневни ќе достигнат до 33 степени.

Истите временски прилики ќе се задржат до петок, со можно краткотрајно наоблачување во среда. Температурите ќе се движат во интервал од 17 до 34 степени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!