Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 22/07/2019 | 07:59

Какво ќе биде времето оваа работна недела во јули?

Оваа работна недела, временските услови ќе не потсетат дека сме на среде лето. Времето во целиот регион ќе биде сончево и топло.

Денеска е понедалник, 22 јули, 203-тиот ден во годината. Сонцето изгреа во 5 часот и 20 минути, а ќе зајде во 20 часот и 5 минути. Минималната температура измерена утрово беше 16 степени, максималните дневни ќе достигнат до 33 степени.

Истите временски прилики ќе се задржат до петок, со можно краткотрајно наоблачување во среда. Температурите ќе се движат во интервал од 17 до 34 степени.

Напишете коментар