Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво ќе биде времето викендов во регионот на Гостивар?

Викендот што е пред нас, во гостиварскиот регион носи променливо време со сончеви периоди, високи дневни температури, но и врнежи од дожд.

Денес, петок сонцето изгреа во 5 часот и 17 минути, а ќе зајде во 20 часот и 8 минути. Минималната утринска температура беше 14 степени, додека дневната ќе достигне до 28. Ќе владее делумно сончево време во попладневните часови ќе настапи наоблачување и можни врнежи од дожд.

Во сабота ќе не очекува сончево и топло време со температури во интервал од 15 до 29 степени целзиусови. Истите временски услови ќе се задржат и во недела, со температура од 16 до 30 степени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!