fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето во наредниве денови?

Објавено

на

Според метеоролошките прогнози во деновите од оваа работна недела ќе владее сончево и стабилно време, со пониски температури. Денес е понеделник, 293-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 53 минути, а ќе зајде во 17 часот и 48 минути. Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Максималната дневна температура ќе се искачи до 17-от степен.

Слични временски услови не‘ очекуваат до крајот на оваа работна недела. Според тоа утре (вторник), како и во среда очекувајте сончево време со мала до умерена облачност. Температурите ќе се движат од 4 до 17 степени во вторник, односно од 7 до 19 степени во среда.

Во четврток и петок се очекуваат повисоки дневни температури. Времето ќе биде сончево, тивко и потопло, а температурите ќе се движат од 8 до 23 степени во четврток, односно од 10 до 25 степени во петок.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!