fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво ќе биде времето во следните денови?

Објавено

на

По продолжениот викенд со многу топло време, следува намалување на температурата во деновите од работната недела што се пред нас.

Времето денес (вторник) ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 7 до 22 степени. Слична температура ќе се задржи и во среда, но се очекува зголемена облачност и услови за дожд. Времето во четврток и петок, според прогнозата на метеоролозите ќе биде претежно сончево, со периоди на наоблачување, но стабилно, без врнежи. Ќе дува умерен ветер. Минималната температура ќе биде околу 5 степени, додека максималната 23.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!