Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време нѐ очекува оваа работна недела?

Како за пролет, пред нас е невообичаено студена работна недела.

Денес е понеделник, 83-от ден од годината, сонцето изгреа во 5 часот и 33 минути, а денот ќе трае 12 часа и 19 минути. Времето ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи од дожд и снег. Утринската температура се спушти до -2, дневната ќе достигне 3 степени.

Утре, се очекува слично време, променливо облачно со врнежи од дожд и снег со температури од -2 до 6 степени.

До крајот на работната недела се очекува благо покачување на утринските температури и облачно време проследено со врнежи од дожд, со температури помеѓу 5 и 11 степени.

Денеска е ден на Светската Метеорологија.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!