fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време нѐ очекува во наредните денови?

Објавено

на

Денес е понеделник, 237-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 54 минути, а ќе зајде во 19 часот и 22 минути. Денес времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се искачи до 30 степени.

Утре (вторник) очекувајте променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени. Во среда ќе следува стабилизација на временските услови, односно се чекува сончево време со мала до умерена облачност и температури помеѓу 17-от и 30-от степен.

Во четврток и во петок нѐ очекува сончево и топло време со температури помеѓу 18 и 32 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 55 минути

Еве го распоредот на часови кои ќе се емитуваат на МТВ

Гостиварпред 4 часа

Презентација во Гостивар – Млеко, месо, риба, мед, ајвар, туршија…како фармерите да ги пласираат дирекно во маркетите

Гостиварпред 5 часа

Состанок во Гостивар – Многу ученици немаат услови да се вклучат во онлајн наставата

Гостиварпред 5 часа

Младинци на плоштадот во Гостивар делеа бесплатни маски и средства за дезинфекција

Гостиварпред 6 часа

Регион на Гостивар има вкупно 89 активно болни со корона, денес потврдени 5 новозаразени и 5 оздравени

Гостиварпред 7 часа

Листа на училишта во Општина Гостивар кои добија согласност за настава со физичко присуство

Вестипред 9 часа

Синдикатот на УПОЗ бара да се повлече одлуката за фиксно работно време

Македонијапред 10 часа

Од утре администрацијата со фиксно работно време од 8 до 16 часот

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!