fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време нѐ очекува во неделата пред нас?

Објавено

на

Во наредниве денови ќе владее врнежливо време со пад на температурата. Денес е понеделник, 286-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 45 минути, а ќе зајде во 17 часот и 58 минути. Претпладнево времето ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните, вечерните и ноќните часови очекувајте облачно време со врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе бидат по интензивни проследени со грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до 22 степени.

Утре (вторник) очекувајте облачно време со врнежи од дожд. Ќе дува и умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурата ќе се движи помеѓу 9 и 19 степени.

Во среда и четврток се очекува сончево време со умерена облачност и умерен ветер од југозападен правец со тоа што во четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Температурите ќе се движат од 10 до 20 степени во среда, односно од 13 до 21 степен во четврток.

Во петок времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, особено во претпладневните часови. Темпераурата ќе се движи од 7 до 20 степени.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!