fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Какво време не очекува неделава во Гостивар

Објавено

на

И во наредните денови Гостивар и нашата држава ќе бидат под антициклонско влијание кое што ќе ни условува сончевото и надпросечно топло време за овој период од годината. Во понеделник и вторник сончево и топло со максимални температури кои ќе се движат во интервал од 7 до 15 степени. Сончево и топло ќе биде и во среда со дневни температури кои ќе достигнат до 10 односно до 16 степени, а во четврток попладне се очекува појава на локална облачност која што нема да влијае на максималните температури кои ќе останат непроменети во однос на претходниот ден и ќе се движат од 8 до 15 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!