Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не очекува оваа работна недела?

Првата работна недела во последниот месец годинава на гостиварското подрачје, започнува со променливо облачно време со повремени сончеви периоди. Температурата ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени целзиусови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Слично време ќе се задржи и во наредните денови со благ пад на дневната температура, освен во вторник. За утре, метеоролозите прогнозираат претежно облачно време со дожд во вечерните часови на повисоките места и снег. Со температури од 2 до 10 степени.

Во среда и четврток ќе прекинат врнежите, ќе владее облачно време со кратки сончеви периоди и температури околу 9 степени. Во петок се очекува стабилизација и разведрување.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!