Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не` очекува оваа работна недела?

Денес е понеделник, 55-от ден од годинава, Сонцето изгреа во 6 часот и 19 минути, а ќе зајде во 17 часот и 20 минути и ќе трае точно 11 часа. Според прогнозите ќе преовладува претежно сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе достигне до 15-от степен. Слично време ќе се задржи и наредниве два дена.

Во вторник утринската температура ќе се спушти до 2-от степен, а дневната ќе достигне до 15-от степен. Во среда температурата ќе се движи од минимални 4 до максимални 17 степени. Веќе во четврток се очекува промена на временските услови, односно врнежи од дожд и снег на планините. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, а температурите ке се движат од -2 до 10 степени. Во петок очекувајте повторно разведрување.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!