fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не очекува оваа работна недела?

Објавено

на

Во работната недела која е пред нас не очекува подобрување на временските прилики, за разлика од минатата, но сепак со одредени нестабилности, особено во попладневните часови.

Денес е понеделник, 223-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 39 минути, а денот ќе трае 14 часа и 3 минути. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во текот на денот ќе се искачи до 30 степен.

Утре (вторник), како и во среда се очекува сончево време со мала до умерена облачност со услови за нестабилност во попладневните часови. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 17 до 30 степени во вторник, односно до 31 степен во среда.

Слично време нѐ очекува и кон крајот на работната недела. Во четврток и петок ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност, со слаб северен ветер и со услови за појава на пороен дожд и грмежи во попладневните часови. Температурата ќе се движи од 17 до 32 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 2 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 5 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 7 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 7 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 8 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 9 часа

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 9 часа

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!