fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не‘ очекува овој есенски викенд?

Објавено

на

Денес е петок, 13 ноември 2020 година, 313-тиот ден во годината, ден после историскиот пласман на Македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство кое ќе се одржи идната година, до крајот на оваа година остануваат уште 48 денови. Денес не очекува претежно сончево време со повремени наоблачувања. Утрово беа измерени 4 степени, максималните дневни температури ќе се искачат до 15-тиот степен.

Исти временски прилики ќе се задржат во текот на целиот викенд, утре (сабота) со нешто подолги сончеви периоди, додека за во недела се очекува сончево до умерено облачно време. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 16 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!