fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не очекува викендов?

Објавено

на

И во деновите од викендот пред нас, ќе преовладува нестабилно време.

Денес е петок, 220-ти ден од годинава. Сонцето изгреа во 5 часот и 36 минути, а ќе зајде во 19 часот и 46 минути. Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринава беа измерени 15 степени, а максумалната дневна температура ќе се искачи до 26 степени.

Утре (сабота) очекувајте слично време, односно променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи помеѓу 16 и 26 степени.

Во недела времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 17 до 27 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Како треба да се одвива наставата во училиштата?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Занимливостипред 4 часа

Словенците успешни и во садење џиновски тикви, најголемата има дури 713 килограми

Гостиварпред 6 часа

MOZZART со донација за хируршкото одделение во Општа болница Гостивар

Гостиварпред 8 часа

Гостивар со 3 новозаразени од корона и 13 оздравени – во Македонија денес 112 нови случаи

Што, како, каде?!пред 8 часа

„Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Гостиварпред 9 часа

Гостиварската полиција уапси лице осудено на затвор за убиство

Гостиварпред 10 часа

Комеморација во медицинско во Гостивар за загинатиот ученик: „Ахмет Хакан Шанверди вечно ќе останеш во нашите срца“

Гостиварпред 11 час

Амбасадорката на Црна Гора во посета на Гостивар – се разгледуваат можностите за поблиска соработка меѓу општините

Гостиварпред 11 час

За два дена шеесетина граѓани казнети во Гостивар оти не носеле маски

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!