Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време нѐ очекува викендов?

Објавено

на

Денес е петок 3 март, 62-иот ден во годината според грегоријанскиот календар, до крајот на годината остануваат уште 303 денови. Сонцето изгреа во 6 часот и 9 минути, а ќе зајде во 17 часот и 28 минути, денот ќе трае 11 часа и 19 минути.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со можни врнежи од дожд во попладневните часови. Температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 3 до 12 степени. За утре (сабота) метеролозите прогнозираат исто променливо време со услови за повремен дожд.

За во недела се очекува променливо и тивко време со повремени сончеви периоди и нешто пониски температури кои ќе се движат помеѓу -1 и 11 степени.

 

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 5 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 2 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена