fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво време не очекува викендов во Гостивар?

Објавено

на

Во деновите од викендот во гостиварскиот регион ќе владее топло и претежно сончево време.

Сонцето денес изгреа во 5 часот и 47 минути, а ќе зајде 19 часот и 33 минути. Утринската температура се движеше околу 18 степени, додека дневната ќе достигне до 32. Метеоролозите прогнозираат сончево време со повремени наоблачувања.

Утре, сабота ќе биде слично како и денес, сончево со кратко наоблачување во попладневните часови, температурата преку ден ќе достигне 33 степени. Индексот на УВ зрањето ќе биде висок и се препорачува заштита на кожата, главата и очите при подолго изложување на сонце.

Во недела ќе се задржи топлото време, температурата ќе порасне до 33 степени, ќе биде сончево со можно наоблачување и краткотрајни врнежи во вечерните часови.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!