Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 28/06/2019 | 08:50

Какво време не очекува викендов во Гостивар?

Во деновите од викендот што е пред нас, на подрачјето на Гостивар ќе владее променливо и топло време.

Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 4 минути, а ќе зајде во 20 часот и 15 минути. Во текот на денот ќе имаме и облачни и сончеви периоди, а според прогнозите денот ќе помине без врнежи од дожд. Температурата ќе биде од 12 до 28 степени.

Во сабота ќе дојде до промена на временските прилики, во предпладневните часови ќе владее умерено облачно време, а попладне се очекуваат врнежи од дожд, со температури од 11 до 25 степени.

Во недела, ќе се врати сончевото и топло време, со благ раст на температуите, ќе се движат од 18 до 31 степени.

Напишете коментар