Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво време не очекува викендов во Гостивар?

Во деновите од викендот што е пред нас, на подрачјето на Гостивар ќе владее променливо и топло време.

Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 4 минути, а ќе зајде во 20 часот и 15 минути. Во текот на денот ќе имаме и облачни и сончеви периоди, а според прогнозите денот ќе помине без врнежи од дожд. Температурата ќе биде од 12 до 28 степени.

Во сабота ќе дојде до промена на временските прилики, во предпладневните часови ќе владее умерено облачно време, а попладне се очекуваат врнежи од дожд, со температури од 11 до 25 степени.

Во недела, ќе се врати сончевото и топло време, со благ раст на температуите, ќе се движат од 18 до 31 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!