fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво време не очекува викендов во Гостивар и регионот?

Објавено

на

Какво време не очекува викендов во Гостивар и регионот, тешко со точност да се каже, со оглед на разликата во прогнозите и реалната состојба изминатиов период.

Неколку недели наназад метеролозите од државава, а и останатие од најрелевантите светски метеролошки страници на интернет, не може точно да ги предвидат временските прилики. Зошто е тоа така, за сега нема објаснување, но сведоци сме дека прогнозите не се совпаѓаат со реалните временски услови. За овој викенд одлучивме да ви ги пренесеме прогнозите од најдобрите метео страници на интернет.

Според meteoblue времето викендов ќе биде врнежливо со силни грмотевици:

Според darksky денеска ќе биде врнежливо, во сабота и недела облачно со сончеви периоди:

По accuweather денеска и утре ќе виде сончево со локализирани врнежи и грмотевици, во недела  врнежи и невреме:

Според weatherunderground временските прилики ќе бидат: денеска дожд, сабота и недела врнежи, грмотевици и невреме:

Прогнозите на weather4all.com.mk се денеска дожд, утре сонце, во недела исто како денес:

Според УХМР на Македонија, не очекува врнежлив викенд, со предупредување за интензивни врнежи на дожд и град во попладневните часови преку целиот викенд.

Утрово, времето е сончево, со повремени наоблачувања, без дожд. Најдобра препорака пред да излегувате погледнете какво е времето низ прозорец.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!