fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Какво време не очекува викендов во Гостивар?

Објавено

на

frosty-autumn-leaves_00450332Студените зимските утра, ќе продолжат и викендов. Во петок утрински температури од -10 до -1, во текот на денот претежно сончево со дневни температури од 1 до 9 степени.

Во деновите од викендот односно во сабота и недела умерено облачно време со сончеви периоди, со напомена дека во недела во попладневните и вечерните часови со услови за локални врнежи од дожд и снег на повисоките места. Во сабота максималните температури од 2 до 10, а во недела ќе бидат во опаѓање и ќе достигнат до 0 односно до 8 степени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!