Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не очекува викендов?

Викендот што претстои ќе биде облачно, врнежливо, но топло за овој период од годината.

Денес е петок, 8 ноември, 312 ден во годината. До крајот на годината останува уште 53 денови. Сонцето изгреа во 6 часот и 17 минути, а ќе зајде во 16 часот и 23 минути. Денот ќе трае 11 часа и 56 минути.

Денес во Гостивар времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и благ ветер од западен правец. Во утринските часови минималната температура достигна до 11 степени. Во текот на денот максималната температура ќе достигне до 18 степени.

Во сабота не очекува исто време проследено со дожд. Температурите во текот на денот ќе се движат од 10 до 18 степени.

Недела дождовите ќе престанат, ќе биде облачно, мирно без ветер. Минималната температура ќе биде 11 степени, додека максималната 22 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!