Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време не‘ очекува во новата работна недела?

Објавено

на

Времето денеска (понеделник) ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура во гостиварскиот регион ќе биде -5, додека максималната 7 степени.

Во следните три дена ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пораст на температурата максимално до 11 степени. Од четврток ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Поради спуштање на студена воздушна маса, во петок врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места. Температурите повторно значително ќе опаднат и ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Çfarë moti na pret në javën e re të punës?

Објавено

на

Moti sot (e hënë) do të jetë kryesisht me diell me erë të dobët nga drejtime të ndryshueshme. Temperatura minimale në rajonin e Gostivarit do të jetë -5, ndërsa ajo maksimale 7 gradë.

Në tre ditët e ardhshme do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me rritje të temperaturës maksimale deri në 11 gradë. Nga e enjtja do të ketë rritje të vranësirave me reshje lokale shiu dhe bore në zonat malore. Për shkak të zbritjes së masës ajrore të ftohtë, të premten reshjet do të kthehen në borë në vendet më të larta. Temperaturat do të pësojnë sërish rënie të ndjeshme dhe do të jenë nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена