Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време носи новата работна недела

Објавено

на

Метеоролозите за денес (понеделник) прогнозираат сончево време со мала до умерена облачност, којашто ќе се зголемува кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец, а температурата ќе биде во интервал од 8 до 20 степени.

Утре (вторник) се очекува дестабилизација на временските прилики, со услови за слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе достигне 19 степени.

Од среда настапува заладување. Ќе биде претежно облачно и свежо со температура од 2 до 12 степени. Слично време ќе се задржи и во четврток и петок.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 9 часа

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Спортпред 11 часа

Второ издание на „МТБ Маврово 2024“ – Планинска авантура за сите љубители на МТБ велосипедизмот

Македонијапред 12 часа

Мицкоски го достави предлогот за новата влада во Собрание, најави бескомпромисна борба со криминалот

Гостиварпред 12 часа

До крајот на неделава тропски горештини

Гостиварпред 13 часа

Напад од бездомно куче вчеравечер во Гостивар

Спортпред 16 часа

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Гостиварпред 16 часа

Тешко повреден пешак во гостиварско по удрар од џип

Македонијапред 17 часа

Електронските уписи во средно од 20 до 25 јуни

Македонијапред 18 часа

Водата во Стар Дојран не е безбедна за пиење поради зголемена содржина на арсен

Гостиварпред 7 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Видео емисиипред 1 недела

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Гостиварпред 6 дена

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Çfarë moti na sjell java e re e punës

Објавено

на

Meteorologët për sot (e hënë) parashikojnë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, e cila do të zmadhohet kah fundi i ditës. Do të fryjë erë e dobët kryesisht nga drejtimi jugor, kurse temperatura do të jetë në interval nga 8 deri 20 gradë.

Nesër (e martë) pritet destabilizim i kushteve tl motit, me kushte për rreshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë mesatare dhe e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 19 gradë.

Nga e mërkura fillon ftohje. Do të jetë kryesisht me vranësira dhe freskët me temperaturë prej 2 deri 12 gradë. Mot i ngjashëm do të mbajë edhe të enjten dhe të premten.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена