Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време носи новата работна недела?

Објавено

на

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура во гостиварскиот регион ќе биде -4, а максималната ќе достигне 4 степени.

Слични временски услови се очекуваат и утре (вторник). Од среда се очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури, додека дневните температури ќе бидат во пораст неколку степени.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 59 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 2 часа

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 3 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 4 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 5 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 5 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 6 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 7 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 8 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Çfarë moti na sjell java e re e punës?

Објавено

на

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje lokale të dobëta bore. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura minimale në rajonin e Gostivarit do të jetë -4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 4 gradë.

Kushte të ngjashme të motit priten edhe nesër (e martë). Nga e mërkura pritet mot stabil dhe i thatë me ulje të temperaturave të mëngjesit, ndërsa temperaturat ditore do të jenë në rritje për disa gradë.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена