Поврзи се со нас

Гостивар

Какво време носи новата работна недела?

После врнежите од снег кои не` израдуваа вчера, во работната недела пред нас, од вторник не очекува претежно сончево време со утрински температури под нулата.

Денеска е понеделник, 13 јануари до крајот на годината остануваат уште 352 денови. Сонцето изгреа во 7 часот и 3 минути, а ќе зајде во 16 часот и 27 минути. Утрово беа измерени температури од -2 степени, дневните ќе достигнат до 7 степени. Времето ќе биде облачно и магловито.

Од утре до петок, метеролозите прогнозираат сончево време со повремени наоблачувања и температури помеѓу -2 и 8 степени. Во среда во утринските часови можна е појава на магла.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!