fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Какво време носи викендот во Гостивар?

Објавено

на

Деновите од викендот во гостиварскиот регион ќе владее топло, претежно сончево време. Сепак, за да стигнеме до сончевите сабота и недела, треба да ја поминеме нестабилноста, облаците и условите за врнежи кои се очекуваат денес, петок.

Сонцето денес изгреа во 5 часот и 18 минути, а ќе зајде 20 часот и 8 минути. Утринската температура се движеше околу 12 степени, додека дневната ќе достигне до 28. Метеоролозите прогнозираат можност за краткотрајни врнежи со грмотевици во текот на денот.

Утре, сабота настапува стабилизација, сончево небо и покачување на температурата која преку денот, ќе достигне 32 степени. Индексот на УВ зрањето ќе биде висок, со вредност 10 и се препорачува заштита на кожата, главата и очите при подолго изложување на сонце.

Во недела ќе се задржи топлото време, температурата ќе порасне до 33 степени и ќе биде сончево и стабилно.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!